HipokratTV » Temel Sağlık Bilgisi » Saçlarınız İçin Süper İpuçları

Saçlarınız İçin Süper İpuçları

Saçlarınızın daha güzel görünmesini istiyorsanız bu ipuçlarından biri belki işinize yarar…

SAÇLARIM ÇOK UZUN, HİÇ ŞEKLE GİRMİYOR

Uzun saçlara şekil vermek zordur. Biraz daha hacimli ve dalgalı görünmesini istiyorsanız saçlarınızı yıkayıp nemini aldıktan sonra bolca köpük sürün. Ardından kalın bigudilerle saçınızı sarın. Yarım saat beklettikten sonra bigudileri açın ve parmaklarınızla şekil verin.

SAÇIMI YIKAYACAK VAKTİM YOK

Dert etmeyin. Talk pudranızı saç diplerine serpiştirin. Bu, çok eski bir taktik. Bir tane de yeni taktiğimiz var. Yüz temizleme toniğini bir parça pamuğa dökün ve saç diplerinizi bununla temizleyin. Ardından saçınıza birkaç damla parfüm sürün. Saçlarınızı iyice fırçalayın. Ardından diplerine az miktarda saç köpüğü sürün ve kalın bigudilerle sarın. 15 dakika sonra saçlarınızı açın ve istediğiniz şekli verin.

SAÇLARIM ÇOK ELEKTRİKLENİYOR


Saçların elektriklenmesi çeşitli nedenlere bağlı. Ancak en önemli neden, yanlış yıkama ve tarama. Saçınızı çitileyerek yıkıyorsanız, elektriklenmesi ve kabarması normal. Aynı zamanda metal saç fırçaları ve kuru fırçalama saçı elektriklendiriyor. Kullandığınız saç fırçası kıldan ya da ahşaptan olmalı. Bunu önlemek için saçınızı yumuşak bir şekilde yıkayın. Tarama aşamasında ise fırçaya bir miktar saç kremi sürün. Krem, saçın elektriklenip kabarmasını önler.

DİĞER HABERLER

Tanrı’nın Nefesiyle Hastalıklardan Korunun

Ozonun bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücut direncini artıran etkisi ve hastalıkla mücadelede de etkili olduğu biliniyor.

Hekim Hastasına Ümit Vermeli!

İyileşme beklentisi tedavilerde pozitif etkisi ve ümidin iyileşme oranını yüksek tuttuğunu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinir.

Alzheimer Nedir?

Halk arasında çoğunlukla unutkanlıkla özdeşleşmiş olan Alzheimer, beyin hücrelerini yavaş ve ilerleyici bir şekilde harap eden bir hastalıktır.

Yaz Geliyor Bir Taşla İki Kuş Vurma Zamanı!

Su içi egzersizlerinin faydaları saymakla bitmiyor...

Yağlı Saçların Bakımı Artık Çok Kolay

Yağlı saçlar nasıl yıkanmalıdır? İşte cevabı...

Elektromanyetik Kirliliğe En İyi Çözüm Toprak

Hızla gelişen teknolojinin yarattığı elektromanyetik kirlilik, unutkanlık, algılama bozuklukları, stres, depresyon, panik atak gibi hastalıkların artmasına neden oluyor.
Aile Hekiminizi Öğrenin!

Hipokrat TV deki yenilikleri E-Bülten ile takip edin

e-posta :

NÖBETÇİ ECZANE BUL

Lütfen aradığınız nöbetçi eczanenin bulunduğu ili seçiniz :

ONLİNE RANDEVU - HASTANELER

Şehir ve hastane türünü seçerek istediğiniz hastaneden randevu alın :

HİPO-ANKET

HipokratTV`yi...

Hergün Takip Ederim
2 Günde Bir Takip Ederim
Haftada Bir Takip Ederim
Ayda Bir Takip Ederim
© COPYRIGHT 2013 HipokratTV, Tüm Hakları Saklıdır. (0,27)
HipokratTV'teki özel haberleri kaynak göstermeden izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır...
HipokratTV.com'da yayınlanan haberler kaynak gösterilerek içeriği değiştirilmemek şartıyla hertürlü medya ortamında kullanılabilir.
HipokratTV sitesinde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir. Yazıların her türlü sorumluluğu yazıyı yazan yazarına aittir.