HipokratTV » Temel Sağlık Bilgisi » Elektromanyetik Kirliliğe En İyi Çözüm Toprak

Elektromanyetik Kirliliğe En İyi Çözüm Toprak

Hızla gelişen teknolojinin yarattığı elektromanyetik kirlilik, unutkanlık, algılama bozuklukları, stres, depresyon, panik atak gibi hastalıkların artmasına neden oluyor.

Özellikle çarpık kentleşme ve plansız yapılaşmanın engellenemediği metropollerde yaşayanları bekleyen tehlike ciddi boyutta. Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nden Uzman Dr. Mehmet Yavuz, elektromanyetik dengemizi bozan bu kirliliğin tehlikelerini ve korunma yollarını anlatıyor…


Gelişen teknoloji hayatı bir yandan kolaylaştırırken diğer yandan önemli fiziksel ve psikolojik hastalıklara davetiye çıkarıyor. Yeşil alanların tahrip edilmesi ve eski ahşap binaların yerini betonarme yapıların almasını büyük tehlike olarak nitelendiren Dr. Mehmet Yavuz, toprağa temas etmeden yaşayan günümüz insanının modern çağ hastalıklarıyla mücadele etmeye mecbur kaldığını belirtti. 


Elektronik cihazların yarattığı tehlikeye dikkat!


İş hayatı ve sosyal yaşamda kullanılan kablosuz iletişim araçlarının yaydığı elektromanyetik dalgalar tüm vücudumuzu özellikle de beynimizi olumsuz etkiliyor. ‘Dumansız Hava Sahası’ ile beraber dalgasız bir hava sahasına da ciddi şekilde ihtiyacımız olduğunu belirten Dr. Yavuz, insanların elektronik cihazların yarattığı tehlike konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguluyor. 


Kablolu iletişim ağına dönmek şart!


Eskiden kablolu kullanılan TV, radyo, telefon ve internet günümüzde ‘wireless’ dediğimiz kablosuz sistemle kullanılıyor. Uydu aracılığıyla havadan yeryüzüne ulaşan sinyaller hayatımızı kolaylaştırırken yarattığı tehlikeyle de vücudumuzu sarıyor. Bu elektromanyetik dalgaları kontrol etmek ve minimuma indirmek için iletişim araçlarında kablolu sisteme dönmemiz gerektiğini belirten Dr. Yavuz, cep telefonu, uzaktan kumanda ve bilgisayarın hayatımızdaki rolünü azaltmak gerektiğinin altını çizdi. Dalga kirliliğinin vücudumuzun elektromanyetik dengesini bozduğunu belirten Dr. Yavuz, bu durumun birçok fiziksel ve psikolojik hastalığı tetiklediğini vurguladı. 


Çıplak ayakla toprağa basmak en iyi yöntem!


Elektromanyetik dalgaların zararını en aza indirgemek için özellikle toprakla uğraşmak gerektiğini belirten Yavuz, haftada en az 2 defa çıplak ayakla toprak üzerinde yürümeyi öneriyor. Bu imkânı yaratamayanlar için de saksı çiçekleriyle uğraşmak bir diğer yöntem. Böylece vücudumuzdaki elektromanyetik yükü ayaklarımız veya ellerimiz vasıtasıyla boşaltmış oluyoruz. Bir diğer önemli noktanın evin elektrik tesisatındaki toprak hattı olduğunu belirten Dr. Yavuz, toprak hat dışındaki tesisatların elektronik cihazların ömrünü kısalttığına ve elektromanyetik dalgaları daha fazla açığa çıkardığına dikkat çekti. 


Elektromanyetik dalgalar çakraları olumsuz etkiliyor

Toprak üzerinde ayakkabı veya çorap ile değil çıplak ayakla dolaşmak gerektiğinin altını çizen Yavuz, Uzakdoğu meditasyon öğretisinde özellikle üzerinde durulan ve vücudun enerji dolaşımında büyük rolü olan çakra noktalarının da bu dalgalardan olumsuz etkilendiğini belirtti. Çakraların elektromanyetik dalgalar nedeniyle kesintiye uğradığını vurgulayan Yavuz, enerji kanallarının da normal işleyişini kaybettiğini, bu nedenle yükü boşaltmamız için toprakla uğraşmanın önemli olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

 

DİĞER HABERLER

Tanrı’nın Nefesiyle Hastalıklardan Korunun

Ozonun bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücut direncini artıran etkisi ve hastalıkla mücadelede de etkili olduğu biliniyor.

Hekim Hastasına Ümit Vermeli!

İyileşme beklentisi tedavilerde pozitif etkisi ve ümidin iyileşme oranını yüksek tuttuğunu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinir.

Alzheimer Nedir?

Halk arasında çoğunlukla unutkanlıkla özdeşleşmiş olan Alzheimer, beyin hücrelerini yavaş ve ilerleyici bir şekilde harap eden bir hastalıktır.

Yaz Geliyor Bir Taşla İki Kuş Vurma Zamanı!

Su içi egzersizlerinin faydaları saymakla bitmiyor...

Saçlarınız İçin Süper İpuçları

Saçlarınızın daha güzel görünmesini istiyorsanız bu ipuçlarından biri belki işinize yarar…

Yağlı Saçların Bakımı Artık Çok Kolay

Yağlı saçlar nasıl yıkanmalıdır? İşte cevabı...
Aile Hekiminizi Öğrenin!

Hipokrat TV deki yenilikleri E-Bülten ile takip edin

e-posta :

NÖBETÇİ ECZANE BUL

Lütfen aradığınız nöbetçi eczanenin bulunduğu ili seçiniz :

ONLİNE RANDEVU - HASTANELER

Şehir ve hastane türünü seçerek istediğiniz hastaneden randevu alın :

HİPO-ANKET

HipokratTV`yi...

Hergün Takip Ederim
2 Günde Bir Takip Ederim
Haftada Bir Takip Ederim
Ayda Bir Takip Ederim
© COPYRIGHT 2013 HipokratTV, Tüm Hakları Saklıdır. (0,27)
HipokratTV'teki özel haberleri kaynak göstermeden izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır...
HipokratTV.com'da yayınlanan haberler kaynak gösterilerek içeriği değiştirilmemek şartıyla hertürlü medya ortamında kullanılabilir.
HipokratTV sitesinde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir. Yazıların her türlü sorumluluğu yazıyı yazan yazarına aittir.