HipokratTV » Estetik » Güzel Bir Buruna Sahip Olmak Zor Değil

Güzel Bir Buruna Sahip Olmak Zor Değil

Burun estetği konusunda merak edilenler.

Rinoplasti ameliyatı, burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat cerrahın üç boyutlu sanatsal bir değerlendirme ile yeni bir tasarım oluşturmasını gerektirdiği için diğer ameliyatlardan biraz daha farklıdır. Her hastaya özgü yeni bir planlama ve analiz gerekiyor. Doğumsal ya da edinsel sebeplerle burnunuzda oluşmuş olan estetik ve varsa nefes alma problemleri bu ameliyatla rahatlıkla düzeltilebilir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi uzmanı Op. Dr. Özerk Demiralp Rinoplasti hakkında bilgi verdi.

Plastik cerrahi de yıllardır tartışma konusu olan hasta seçimi, özellikle Rinoplasti ameliyatında burnun lokasyonu da göz önünde bulundurulduğunda oldukça önemli. Her zaman güzel bir burun yapmak hastayı mutlu etmiyor. Onların beklentilerini, isteklerini dinlemek ve bunları sizin önerilerinizle birleştirmek ameliyatın başarısını arttırıyor. Kişinin psikolojik olarak bu ameliyata uygunluğunun değerlendirilmesi ve bu ameliyatın hastanın hayatını değil burun görünümünü değiştireceği konusunda hastayla doktorun hemfikirde olması şart.

Yüz hatlarınıza uygun olmayan burnunuz, daha önceden geçirilmiş bir operasyona sekonder şekil bozukluğunuz veya nefes alma probleminiz varsa bu ameliyatı olabilirsiniz. Estetik burun ameliyatı burun gelişiminin tamamlandığı 18 yaşından sonra yapılabiliyor. İleri derecede nefes alma problemi ve deformite mevcut ise daha erken yaşlarda da bu düzeltmeleri yapmamız gerekebiliyor.

Son yıllarda burun ameliyatlarında cerrahi tekniklerin ve anestezinin gelişimiyle normal yaşama dönüş süresi oldukça kısaldı. Artık eskisi gibi zor çıkan tamponlar yok, ameliyat sonrası ağrı, sızı, morarma fark edilmeyecek kadar az.

İnternet ortamında son günlerde sıkça karşılaştığımız bir konuda ameliyatsız burun estetiği. Bunlara örnek olarak ip ve dolgu uygulamalarını verebiliriz. Okurlarımıza bu yöntemleri, hem komplikasyon riskinin fazla olması hem de geçici bir etki oluşturacağı için önermiyoruz.

Başarılı bir burun estetiğinden sonra alabileceğimiz en güzel sonuç; ameliyat olduğu başkaları tarafından anlaşılmayan, nefes alma problemi giderilmiş, yüz ile orantılı doğal bir burun görünümüdür.

DİĞER HABERLER

Kilolar Yatağa Girmesin

Manken gibi bir vücuda sahip olmak şart olmasa da özellikle göbek bölgesinden alınan kilolar cinsel yaşamı olumsuz etkileyebiliyor.

Ruhsal ve Bedensel Hazırlık Süreçleri

Günümüzde giderek yaygınlaşan estetik operasyonlar yavaş yavaş hepimizin hayatına bir köşesinden giriyor.

Migrenden “Botoks” ile Kurtulun!

Migrenden kurtulmanın yolu...

Göbek Çatlaklarına Çözüm

Göbek çatlaklarının oluşumuna sebep olan iki ana temel vardır.

“Lipostar” Kadınların Yeni İncelme Starı Oldu

Lipostar bu yıl kadınların yanı sıra erkeklerin de gözdesi oldu.

Saç Mezoterapisi Nedir ve Kimlere Yapılır?

Sunduğu modern tıp çözümleri ve “Saç Mezoterapisi” ile yapmış olduğu başarılı operasyonlar herkes tarafından merak uyandırıyor.
Aile Hekiminizi Öğrenin!

Hipokrat TV deki yenilikleri E-Bülten ile takip edin

e-posta :

NÖBETÇİ ECZANE BUL

Lütfen aradığınız nöbetçi eczanenin bulunduğu ili seçiniz :

ONLİNE RANDEVU - HASTANELER

Şehir ve hastane türünü seçerek istediğiniz hastaneden randevu alın :

HİPO-ANKET

HipokratTV`yi...

Hergün Takip Ederim
2 Günde Bir Takip Ederim
Haftada Bir Takip Ederim
Ayda Bir Takip Ederim
© COPYRIGHT 2013 HipokratTV, Tüm Hakları Saklıdır. (0,27)
HipokratTV'teki özel haberleri kaynak göstermeden izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır...
HipokratTV.com'da yayınlanan haberler kaynak gösterilerek içeriği değiştirilmemek şartıyla hertürlü medya ortamında kullanılabilir.
HipokratTV sitesinde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir. Yazıların her türlü sorumluluğu yazıyı yazan yazarına aittir.