HipokratTV » Beslenme Sorunları » Orucu Zeytinle Açmak İçin Üç Neden

Orucu Zeytinle Açmak İçin Üç Neden

Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen zeytin, Ramazan sofralarında da sağlıklı orucun anahtarı oluyor.

İftara zeytinle başlanması; uzun süreli açlığın neden olduğu baş ağrısını gidermeye, sindirimi rahatlatmaya ve iştahın açılmasına yardımcı oluyor. Ramazan sofralarının vazgeçilmezi zeytinin lider markası Fora Zeytin, yeryüzünün bu en eski ve en sağlıklı lezzetini Ramazan ayında da sofralarla buluşturuyor.

Sadece kahvaltıların değil yemek masalarının da vazgeçilmezi, barışın ve bereketin simgesi zeytin, Ramazan sofralarının da baş tacı oluyor. “Dünyanın en büyük zeytin işleme tesisinde üretilen Fora Zeytin, Ramazan ayında geniş ürün yelpazesiyle iftar sofralarına lezzet katıyor.

Tam 4 bin yıldır sofralarımızı süsleyen zeytin, Ramazan ayında da farklı bir öneme ve değere sahip. Türkiye’de geleneksel olarak oruç, bereketi temsil eden zeytinle açılıyor. Türkiye'nin önde gelen zeytin üreticilerinden Fora Zeytin; yeryüzünün bu en eski ve en sağlıklı lezzetini Ramazan ayında da sofralarla buluşturuyor.

ORUCU ZEYTİNLE AÇMAK İÇİN 3 NEDEN

Bereket ve barış gibi kutsal değerlerin sembolü olan zeytin, aynı zamanda sağlık açısından da büyük önem taşıması nedeniyle, hem iftar hem de sahurda ilk tercih edilen besin oluyor. Orucu; hafif, besleyici ve hazmı kolay bir besin olan zeytinle açmak, sağlık açısından birçok katkı sağlıyor. İşte orucu zeytinle açmak için üç sağlıklı neden:

1- İştah açıcı ve tok tutucu özelliği olan zeytinle oruç açılması, daha rahat bir şekilde doymayı sağlıyor.
2- Ramazan yiyecekleri arasında yer alan zeytin sindirimi kolaylaştırıyor. Özellikle mide problemleri yaşayanlar için uygun miktarda tüketilen zeytin (5-6 adet) bu sorunun aşılmasına yardımcı oluyor.
3- Zeytinin diğer bir faydası da baş ağrısının giderilmesine katkı sağlıyor olması. Bu özelliği sayesinde zeytin, Ramazanda uzun süreli açlık nedeniyle ortaya çıkabilen baş ağrısının ortaya çıkmasını önleyebiliyor.

RAMAZAN’IN BAŞ TACI ZEYTİN

İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi zeytinin önde gelen firması Fora Zeytin; zeytinden zeytinyağına ve zeytin ezmesine kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle Ramazan coşkusuna ortak oluyor. Fora Zeytin’in yüksek kaliteli zeytin ve zeytinyağı ürünleri, Balıkesir’in Havran ilçesinde bulunan son teknoloji ile donatılmış tesislerde üretiliyor. Türkiye’nin en iyi zeytin yetiştiren bölgelerinden seçilen zeytinler, ileri teknoloji ile işlenerek, tüm tazeliği ve enfes tadı ile hijyenik olarak sofralara ulaşıyor. Fora Zeytin, geniş ürün yelpazesi ile tüketicilere siyah ve yeşil zeytin çeşitlerinin yanında, dolgulu, dilimli zeytinler ve zeytin ezmesi seçeneklerinin tamamını sunuyor. Fora’nın Türk damak tadına hitap eden doğal siyah ve yeşil zeytinleri, Ramazan sofralarına lezzet katıyor.
 

DİĞER HABERLER

Yutkunurken Zorlanmak Tümör Belirtisi Olabilir

Yemek yeme esnasında yutkunurken zorlanıyorsanız, su içmek bile size acı veriyorsa ve bu durum hayat kaliteniz üzerinde olumsuz etkiler bırakıyorsa sebebi disfaji olabilir.

Vücut Isınızı Yediklerinizle Yükseltin

Havalar soğumaya başladıkça değişen kıyafetler gibi yemek tercihlerimiz de değişiyor.

Kilo Vermek İsteyenler C Vitaminini Aksatmamalı

Vitaminler, sağlıklı yaşamın devamı için vazgeçilmezdir.

Bayramda Açık Büfeye Temkinli Yaklaşın

Ramazan Bayramı’nın yaz aylarına denk gelmesi ile geleneksel bayram ziyaretinin ardından tatile çıkmayı tercih edenler oluyor.

Kilo Vermek İstiyorsanız Kalori Saymayın

Vücudun görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için gün içinde tüketilen besinlerin önemi büyüktür.
Aile Hekiminizi Öğrenin!

Hipokrat TV deki yenilikleri E-Bülten ile takip edin

e-posta :

NÖBETÇİ ECZANE BUL

Lütfen aradığınız nöbetçi eczanenin bulunduğu ili seçiniz :

ONLİNE RANDEVU - HASTANELER

Şehir ve hastane türünü seçerek istediğiniz hastaneden randevu alın :

HİPO-ANKET

HipokratTV`yi...

Hergün Takip Ederim
2 Günde Bir Takip Ederim
Haftada Bir Takip Ederim
Ayda Bir Takip Ederim
© COPYRIGHT 2013 HipokratTV, Tüm Hakları Saklıdır. (0,27)
HipokratTV'teki özel haberleri kaynak göstermeden izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır...
HipokratTV.com'da yayınlanan haberler kaynak gösterilerek içeriği değiştirilmemek şartıyla hertürlü medya ortamında kullanılabilir.
HipokratTV sitesinde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir. Yazıların her türlü sorumluluğu yazıyı yazan yazarına aittir.