HipokratTV » Ağız ve Diş Sağlığı » Ağız Diş Sağlığımızı Nasıl Korumalıyız?

Ağız Diş Sağlığımızı Nasıl Korumalıyız?

Ağız kokusunu gidermek mümkün yeter ki nedeni bilinsin. (Diş Hekimi Deniz Kantar)

Hepimiz hayatımızın hemen her döneminde dişlerimizden şikayet etmişizdir. Ağız kokusundan, çürük dişlerden kötü protezlerden,rahat rahat gülememekten ve bunlara benzer hayatımızı olumsuzlaştıran etkenlerden dolayı birtakım sıkıntılarımız olmuştur.

AĞIZ KOKUSU VE DİŞETİ KANAMASI

Bunun birkaç nedeni vardır; çürük dişlerden, dişeti hastalıkları ve diştaşı oluşumundan, kötü protezlerden dolayı ağız kokusu oluşur

Diğer nedenler ise sistemik bir hastalığımızın olması yani şeker problemi, mide reflüsü, sigara kullanımı ve akciğer problemlerine bağlı olarak oluşabilir.

Ağız kokusunu gidermek mümkün yeter ki nedeni bilinsin. Ağız ve diş kaynaklı olanları gidermek çok kolaydır düzenli diş hekimine gidilmesi ile tespit edilen tüm olumsuzluklar giderilebilir.

ÇÜRÜK DİŞLER

Bunlar ağız kokusu yapmanın dışında ağrı da yaparlar günlük hayatımızı olumsuz etkilerler. Yapılacak dolgular ile çürükler giderilebilir, ağrılar geçirilebilir hemde çok kısa zamanda ağrısız bi şekilde yapılabilir.

KÖTÜ PROTEZLER

Ağızdaki bu olumsuzluk hem ağız kokusu hem o bölgede dişeti kanaması hem de yemek yemede zorluklar yaratır. Bu durum da birkaç seansta halledilebilir protezler değiştirilir ya da yapılabiliyorsa iyileştirilir. Oynayan protezler implant uygulamalarıya sabitlenebilir. böylece hem rahat bir çiğneme sağlanır hem de kişinin psikolojisi düzelir.

ÇAPRAŞIK DİŞLER VEYA ARALIKLI DİŞLER (DIASTEMA)

Çapraşık dişler birkaç şekilde düzeltilebilir. Dişteli uygulamasıyla, estetik kompozitlerle veya lamina porselenlerle düzeltilebilir. Kısa sürede estetik ve etkileyici bir gülüşe kavuşabilirsiniz.


YETERİNCE BEYAZ OLMAYAN VEYA SARI DİŞLER

Bununla ilgili de yapılacak beyazlatma işlemi ile dişleriniz kısa sürede kalıcı olarak beyazlar ve dişlerinizin daha güzel görünmesine ve daha ön planda durmasına neden olur.

EKSİK DİŞLER


Herhangi bir nedenden dolayı çekilmiş dişler gerek implant uygulamasıya gerekse porselen köprü protezlerle yerine konulabilir. Eksik dişler yerine konulmazsa diğer dişlerde kaymaya neden olur dolayısıyla dişeti problemlerine ve aralanan dişler yüzünden arayüz çürüklerine neden olur. Ayrıca eksik dişler nedeniye tek taraflı çiğneme sonucu çene eklemi problşemlerine ve kalan dişlerin aşınmasına neden olur.

Ağızdaki herhangi bir olumsuzluk bize mutlaka bir sinyal verir yeterki dikkate alalım. Ertelenen sorunlar hem tedaviyi güçleştirir hem de maliyeti arttırır. Bu yüzden 6 ayda düzenli diş hekimi kontrolü ile başlangıç aşamasındaki sorunlar hemen halledilebilir..

Web: www.primadentist.com.tr


Diş Hekimi Deniz Kantar

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

DİĞER HABERLER

Baş Ağrısıyla Baş Etmenin 10 Yolu

Kimi zaman stresten, kimi zaman uykusuzluktan kimi zaman da az su içmek gibi yaptığımız hatalı davranışlardan çoğumuz baş ağrısı sorunu yaşıyoruz.

Sabahları Dinlenmiş Olarak Uyanmak İçin 10 İpucu

Sosyal yaşamdaki değişiklikler ve teknolojik gelişmeler gecenin de artık gündüz gibi yoğun bir şekilde yaşanmasına yol açıyor.

Kadınları Tehdit Eden Sendrom: Sjögren

Ağız kuruluğunu hafife almayın!

Dişleri Fırçalamak Oruç Bozmaz

Diş fırçalamak vücudu besleyen bir durum olmadığı için oruçluyken diş macununu yutmamak kaydıyla diş fırçalamanın bir mahsuru yok.

Ağız Kokusunu Önlemek İçin Yoğurt Tüketin

Ağız kokusu insanları sosyal, özel ve iş hayatını olumsuz etkileyen bir tehdit olabilmektedir.
Aile Hekiminizi Öğrenin!

Hipokrat TV deki yenilikleri E-Bülten ile takip edin

e-posta :

NÖBETÇİ ECZANE BUL

Lütfen aradığınız nöbetçi eczanenin bulunduğu ili seçiniz :

ONLİNE RANDEVU - HASTANELER

Şehir ve hastane türünü seçerek istediğiniz hastaneden randevu alın :

HİPO-ANKET

HipokratTV`yi...

Hergün Takip Ederim
2 Günde Bir Takip Ederim
Haftada Bir Takip Ederim
Ayda Bir Takip Ederim
© COPYRIGHT 2013 HipokratTV, Tüm Hakları Saklıdır. (0,27)
HipokratTV'teki özel haberleri kaynak göstermeden izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır...
HipokratTV.com'da yayınlanan haberler kaynak gösterilerek içeriği değiştirilmemek şartıyla hertürlü medya ortamında kullanılabilir.
HipokratTV sitesinde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir. Yazıların her türlü sorumluluğu yazıyı yazan yazarına aittir.